Wrzos pospolity "Red Star"

Kod Produktu: Doniczka P10,5 (0,6 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P10,5 (0,6 litra)841
4,00 zł

Wrzos "Redstar" (Calluna vulgaris 'Red Star') to przepiękna krzewinka o poduszkowatym pokroju. Kwitnie bardzo obficie i długo, od początku września do połowy listopada, a jej przepiękne pastelowo różowe kwiaty są w gęste grona. Doskonale nadaje się do sadzenia w przydomowych ogródkach, na skalniakach i wrzosowiskach wśród innych odmian wrzosów, ale równie dobrze prezentuje się w donicach i może stanowić dekorację balkonu czy tarasu. Wymaga gleby próchniczej i przepuszczalnej o kwaśnym odczynie. Jest rośliną w pełni mrozoodporną.

 

 

Wysokość: 20-40cm
Rozstaw: pojedynczo lub w grupach
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna, próchniczna,
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie:                  silne/wiosną
odczyn gleby
kwaśny
Ocena 
2018-03-07

kupiłam kilka wrzosow, wszystkie sie przyjely

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.