Wrzos "Firefly"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9543
0,00 zł

Wrzos "Firefly"(Calluna vulgaris 'Firefly') jest jedną z najcenniejszych odmian wrzosu. Jest to silnie rosnąca krzewinka o przepięknie przebarwiajacych się liściach, które początkowo są pomarańczowożółte, a następnie zmieniają swą barwę na ceglastoczerwone. Kwiaty są natomiast w kolorze biskupim. Całość krzewu jest niezwykle efektowna, zwłaszcza w połączeniu z innymi wrzosami. Doskonale prezentuje się nie tylko w ogrodach i wrzosowiskach, równie pięknie wygląda posadzony w donicy i umieszczony na tarasie czy balkonie. Wymaga gleby próchniczej  i przepuszczalnej o kwaśnym odczynie. Jest rośliną w pełni mrozoodporną.

 

Wysokość: 20-50cm
Rozstaw: pojedynczo lub w grupach
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna, próchniczna,
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: silne/wiosną
wysokość docelowa
do 50 cm
odczyn gleby
kwaśny
Ocena 
2018-03-07

nie mam doświadzzenia w ogrodnictwie, ale sadzonka sie przyjela i rosnie.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.