Wiśnia Piłkowana "Amanogawa"

Kod Produktu: Doniczka C3 (3 litrów)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (3 litrów)322
39,00 zł

Wiśnia piłkowana "Amanogawa" (Prunus serrulata Amanogawa) to niskopienne, szybko rosnące drzewo o luźnej, kolumnowej koronie i wzniesionych pędach. Dorasta do 5 - 7 m wysokości. Liście mają kształt eliptyczny, są błyszczące, w chwili rozwijania brązowe, latem zielone, jesienią przebarwiają się na żółto i pomarańczowo.

Kwitnie w maju niezwykle obficie. Kwiaty stanowią największą ozdobę tej rośliny. Są różowe, kuliste, o średnicy około 6 cm, przypominają kwiaty piwonii i bardzo delikatnie pachną.Wymaga stanowisk słonecznych, zacisznych, osłoniętych od wiatru i w miarę żyznej gleby. Jest dosyć wrażliwa na silne mrozy dlatego należy ją okrywać na zimę.

Najefektowniej wygląda wsadzona pojedynczo jako soliter w wyeksponowanym miejscu.

 

 
Wysokość: 5 - 7  m
Rozstaw: 5 m
Stanowisko:  słoneczne
Gleba: żyzna,
Odczyn gleby: ph 5.6-7.2
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: tak
Cięcie: brak

 

 

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2020-01-28

Pięknie kwitnąca wiśnia. Jej owoce są przepiękne.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.