Turzyca "Graya"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9565
0,00 zł

Turzyca "Graya" (Carex grayi) to wieloletnia trawa kępiasta osiągająca wysokość 60 cm. Tworzy bardzo ładne kępy liściowe o wzniesionych pędach. Jej owocostany są kuliste, w kształcie gwiazdek. Doskonale nadaje się do przeróżnego rodzaju nasadzeń. Równie dobrze prezentuje się na rabatach, skalniakach, a także nad brzegami oczek wodnych czy stawów. Ma bardzo skromne wymagania glebowe. Urośnie praktycznie na każdej ziemi, która jest dostatecznie wilgotna. Ponieważ nie jest całkowicie mrozoodporna, zaleca się okrywanie jej na zimę.

 

 

Wysokość: 60 cm
Rozstaw: 60cm
Stanowisko: półcień,słoneczne
Gleba: każda
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: częste
Mrozoodporność: okrywać na zimę
Zapach: brak
Cięcie:
brak
wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
żółty

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.