Tawuła japońska "Goldflame"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 164
mpnDONICZKA P9 9X9575
4,90 zł

Tawuła "Goldflame" (Spiraea japonica "Goldflame") jest jednym z najpopularniejszych krzewów ozdobnych. To niski krzew o półkulistym pokroju, osiągający wysokość 80cm i nieco większą szerokość. Wiosną pojawiają się na nim liście w kolorze czerwieni, a następnie przybierają barwę żółto zieloną. Latem liście są zielone, a jesienią znów zmieniają kolor na intensywmie miedziany. W lipcu pojawiają się na krzewie ciemnoróżowe, drobne kwiaty. Świetnie nadaje się do sadzenia na skalniakach czy rabatach. Dużo efektowniej prezentuje się jednak sadzony w grupach tworząc barwne i żywe plamy. Do jego uprawy potrzebna jest żyzna i wilgotna. Jest krzewem całkowicie mrozoodpornym.

 

Wysokość: 80 cm
Rozstaw:  100 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: każda
Odczyn gleby: 4,5 - 6,5
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: mocne, wczesną wiosną

 

wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2019-09-27

Kupiłam sadzonkę na prezent dla babci, która jest zapaloną ogrodniczką. Była zachwycona. Polecam wszystkim.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.