Szczęślin "Bungego"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9562
0,00 zł

Szczęślin "Bungego" (Clerodendrum Bungei) to niezwykle efektowny półkrzew o wzniesionych pędach, osiągający wysokość 1 metra. Jego dekoracyjne, ząbkowane liście są w początkowym okresie wegetacji purpurowo-zielone, a następnie zmieniają barwę na ciemną zieloną z delikatnym bordowym nalotem. Kwitnie na przełomie sierpnia i września. Kwiaty wydzielają bardzo silny zapach. Po przekwitnięciu, późną jesienią pojawiają się na krzewie bardzo dekoracyjne owoce. Wymaga słonecznego, zacisznego stanowiska i okrywania na zimę.

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne/zaciszne
Gleba: każda
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: rzadko
Mrozoodporność: -15stC/okrywać na zimę
Zapach: tak
Cięcie: wiosną/formujące
wysokość docelowa
od 51 do 100 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Lato
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.