Szałwia wspaniała ,,New Dimensions Rose''

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9632
0,00 zł

Szałwia wspaniała ,,New Dimensions Rose'' (łac.Salvia x superba New Dimensions Rose) jest niezwykle dekoracyjną odmianą szałwi. Ma zwarty pokrój i piękne ząbkowane listki. Kwitnie od maja do września. Jej śliczne różowe kwiaty przyciągają całe rzesze pszczół i motyli i są zebrane w kłosowate kwiatostany. Jeśli zostaną ściete po przekwitnięciu to jest duża szansa, że roślina powtórzy kwitnienie jesienią. Nie jest zbyt absorbująca w uprawie. Urośnie nawet na zwykłej, przciętnej glebie. Dobrze się czuje zarówno na stanowisku słonecznym jak i w lekkim półcieniu.

 
Wysokość: 30 cm
Rozstaw: 20 cm
Stanowisko: słoneczne/półcień
Gleba: każda
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: rzadko
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: tak,po przekwitnięciu
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.