Szałwia wspaniała ,,New Dimensions Rose''

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9632
0,00 zł

Szałwia "New Dimension Rose"

Odmiana szałwii ‘New Dimension Rose’ ma bardzo zwarty kompaktowy pokrój i kwiaty w intensywnym różowym kolorze.

Szałwia New Dimension Rose - opis

Szałwia wspaniała ,,New Dimensions Rose'' (łac.Salvia x superba New Dimensions Rose) jest niezwykle dekoracyjną odmianą szałwi. Ma zwarty pokrój i piękne ząbkowane listki. Kwitnie od maja do września. Jej śliczne różowe kwiaty przyciągają całe rzesze pszczół i motyli i są zebrane w kłosowate kwiatostany. Jeśli zostaną ściete po przekwitnięciu to jest duża szansa, że roślina powtórzy kwitnienie jesienią. Nie jest zbyt absorbująca w uprawie. Urośnie nawet na zwykłej, przciętnej glebie. Dobrze się czuje zarówno na stanowisku słonecznym jak i w lekkim półcieniu.

Szałwia - uprawa

Nie wymaga cięcia, jest rośliną o bardzo małych wymaganiach dotyczących gleby oraz pH gleby. Nie wymaga również nawożenia.

Szałwia - zastosowanie

Idealna do tworzenia kompozycji na tarasach oraz balkonach. Znajdzie również zastosowanie w ogrodach skalnych.

Wysokość: 50 cm
Rozstaw:

40 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.