Bez czarny Sambucus Nigra "BLACK BEAUTY"

Kod Produktu: Doniczka C2 (2 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2 (2 litry)529
19,90 zł

Bez czarny "Nigra"

Odmiana bzu o bardzo ciemnych liściach.

Bez czarny - opis

Sambucus Nigra Black Lace to odmiana bzu czarnego, która potrafi urosnąć do wysokości trzech metrów. Piękne, jasnoróżowe kwiaty, które się na nim pojawiają w czerwcu i lipcu wspaniale kontrastują z ciemnopurpurowymi liśćmi. Natomiast we wrześniu bez zaczyna owocować, a jego ciemne i soczyste owoce są bardzo chętnie zjadane przez ptaki. Bez czarny Black Lace nie ma szczególnych wymagań odnośnie gleby ani stanowiska. Jest natomiast całkowicie mroozoodporny.

Bez czarny - pielęgnacja

Najładniej wybarwi sie na stanowisku słonecznym, osłoniętym od wiatru. Dobrze znosi cięcie.Jest całkowicie mrozoodporny.

Bez czarny - zastosowanie

Bez czarny doskonale sprawdzi się w przydomowym ogrodzie. Może być sadzony pojedynczo, bądź w grupach np. w formie żywopłotu. Owoce są zjadane przez ptaki, co przyczynia się do ich rozsiewania.

Wysokość: 400 cm
Rozstaw:

90 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2020-01-28

Fantastyczne barwy. Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.