Pruszniki

1.     Prusznik – piękny krzew ogrodowy

Prusznik Victoria (Ceanothus impressus Victoria) to nadzwyczaj pięknie kwitnący krzew. Niespotykany niebieski kolor kwiatów jest cechą wyróżniającą tego krzewu. Prusznik niebieski dorasta do szerokości i wysokości ok. 60 cm i taką wysokość zachowuje (jest odmianą karłową). Ciemnozielone liście osiągają 2-3 cm dł. i są błyszczące. Kwiaty rozwijają się na początku czerwca, zachowują się przez miesiąc, często roślina powtarza kwitnienie jesienią. Są drobne, ale bardzo liczne, mają barwę szmaragdową, lub żywo niebieską. Kwiaty zebrane są w okazałe, lekko przewisające wiechy. Jest to krzew zimozielony. 

1.     Prusznik  mrozoodporny o niezwykłych niebieskich kwiatach

W naszej ofercie możecie Państwo zobaczyć różne odmiany prusznika. Na początek przedstawiamy prusznika Blue Mound , który nie jest zbyt dużym krzewem. Osiąga on bowiem wysokość jednego metra. Wyróżnia go jednak coś innego, a mianowicie piękne kwiaty, od których wręcz uginają się gałęzie. Czas kwitnienia tego krzewu przypada na lipiec i trwa do października. Ta odmiana prusznika posiada ciemno-niebieskie kwiaty, które swoim kształtem przypominają watę cukrową. Jest to odmiana rzadko spotykaną, którą z powodzeniem można kupić w naszym sklepie. Po zakupie sadzonkę prusznika należy wysadzić w słonecznym, ewentualnie półcienistym miejscu. Warto pamiętać o tym, żeby zabezpieczyć go na zimę by wiosną i latem móc cieszyć się jego obfitym kwitnieniem. Co ciekawe nie każdy gatunek prusznika potrzebuje takich samych zabezpieczeń przed zimą. W naszej ofercie znajdziecie Państwo również prusznik Gloire de Versallis, który jest najbardziej mrozoodporną odmianą. Mimo to, nie w każdym rejonie naszego kraju można go od tak zostawić na chłodne miesiące w ogrodzie. 

Zamawiając sadzonki różnych odmian prusznika z naszej oferty warto dokładnie zapoznać się z ich wymaganiami, a także sprawdzić jak duże mogą urosnąć. Jest to wiedza niezbędna do posadzenia roślin we właściwych odstępach i zapewnienia im odpowiedniej pielęgnacji.  

Pruszniki

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Pokazano 1-4 z 4 pozycji