Pigwowiec Okazały "Rubra"

Kod Produktu: doniczka 1,5 litra
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litra292
12,00 zł

Pigwowiec Okazały "Rubra"

Wartościowa odmiana pigwowca charakteryzująca się bardzo pięknymi, aromatycznymi owocami

Pigwowiec Rubra - opis

Krzew o ciekawym płaskokulistym pokroju, ognisto - czerwonych kwiatach i jadalnych pigwach idealnych do herbaty i na nalewki.Osiąga około 1,0 m wysokości i dość szeroko rozrasta się na boki. Na pędach znajdują się ostre ciernie o długości około 1 cm. Liście jajowate, wyraźnie piłkowane, ciemnozielone, nieco skórzaste, na zimę opadają nie zmianiając barwy.Największymwalorem zdobniczym pigwowca sa kwiaty - podobne do kwiatów jabłoni, intensywnie czerwone.Kwitnie obficie na przełomie kwietnia i maja.

Pigwowiec - uprawa i wysadzanie

Kwiaty pięknie wyglądają w wazonie, nawet jedna gałązka wystarczy do stworzenia kompozycji w stylu japońskim.Owoce pigwowca osadzone na bardzo krótkich szypułkach przypominają niewielkie jabłka. Skórkę mają cytrynowo - żółtą, miejscami rdzawo omszoną.Są bardzo twarde i kwaskowate, toteż nie spożywa się ich na surowo.

Pigwowiec pośredni - zastosowanie

Pięknie pachnące owoce pigwowca są idealne do herbaty zamiast cytryny. Tnie się je na plasterki i wrzuca plasterek do szklanki z gorącą herbatą.Są dużo bardziej aromatyczne i smaczniejsze od cytryny. Z owoców pigwowca można również zrobić pyszną, babcina nalewkę.

Idealny do ogrodów przydomowych. Nadaję się do tworzenia drzewek bonsai.

Wysokość:  1 m
Rozstaw: 150 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5.0-6.0
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: tak
Cięcie: brak

 

 

 

wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
kolor kwiatu
czerwony

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.