Pieris Japoński "Valley Vallentine"

Pieris japoński
  • Pieris sadzonka
  • Pieris sklep
  • pieris czerwony
  • Pieris japoński
Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 0
mpnDoniczka p9 (9cmx9cm)931
11,99 zł

Pieris Japoński Valley Vallentine

Egzotyczny krzew w Twoim ogrodzie.. Poszukując zimozielonych krzewów nie sposób przejść obojętnie obok pierisów. Egzotyczne krzewy, które charakteryzują się barwnymi przyrostami z pewnością wpadną w gusta nawet największych miłośników botaniki.

Pieris Japoński Valley Vallentine

Pieris Japoński osiąga około 1 metra wysokości i podobnej szerokości. Jego cechą charakterystyczną są czerwono-karmazynowe kwiaty, którymi pieris obsypuję się na początku kwietnia. Preferuję miejsca słoneczne. W miejscach półcienistych rośnie słabiej. Warto zapewnić mu miejsce osłonięte od wiatru.

Hortensja bukietowa - uprawa i zostosowanie

Przycinanie zaleca się ograniczyć do corocznego przycinania gałązek, lub w celu nadania pierisowi odpowiedniej formy. Cięcie wykonujemy zaraz po przekwitnieniu. Idealnie sprawdzi się na wrzosowiskach oraz w towarzystwie innych roślin kwitnących wiosną.

Pieris japoński - zastosowanie

Idealnie sprawdzi się na wrzosowiskach oraz w towarzystwie innych roślin kwitnących wiosną. Warto również sadzić go w sąsiedztwie zimozielonych krzewów ze względu na swoje dekoracyjne właściwości Nazwa łacińska: Pieris Japonica Valley Valentine


 

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.