Pieris Japoński "Valley Vallentine"

Pieris japoński
  • Pieris sadzonka
  • Pieris sklep
  • pieris czerwony
  • Pieris japoński
Kod Produktu: Doniczka p9 (9cmx9cm)
Dostępność: 0
11,99 zł

Pieris Japoński Valley Vallentine

Egzotyczny krzew w Twoim ogrodzie.. Poszukując zimozielonych krzewów nie sposób przejść obojętnie obok pierisów. Egzotyczne krzewy, które charakteryzują się barwnymi przyrostami z pewnością wpadną w gusta nawet największych miłośników botaniki.

Pieris Japoński Valley Vallentine

Pieris Japoński osiąga około 1 metra wysokości i podobnej szerokości. Jego cechą charakterystyczną są czerwono-karmazynowe kwiaty, którymi pieris obsypuję się na początku kwietnia. Preferuję miejsca słoneczne. W miejscach półcienistych rośnie słabiej. Warto zapewnić mu miejsce osłonięte od wiatru.

Hortensja bukietowa - uprawa i zostosowanie

Przycinanie zaleca się ograniczyć do corocznego przycinania gałązek, lub w celu nadania pierisowi odpowiedniej formy. Cięcie wykonujemy zaraz po przekwitnieniu. Idealnie sprawdzi się na wrzosowiskach oraz w towarzystwie innych roślin kwitnących wiosną.

Pieris japoński - zastosowanie

Idealnie sprawdzi się na wrzosowiskach oraz w towarzystwie innych roślin kwitnących wiosną. Warto również sadzić go w sąsiedztwie zimozielonych krzewów ze względu na swoje dekoracyjne właściwości Nazwa łacińska: Pieris Japonica Valley Valentine


 

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 80 do 120 cm
rozstaw
100 cm
stanowisko
słoneczne
odczyn gleby
ph 4,5.0-6.0
podlewanie
pełna
zapach
brak
cięcie
brak
gleba
przepuszczalna
kwitnienie
kwiecień
dodatkowe
zimozielona
kolor kwiatu
różowy
kolor liści / igieł w okresie letnim
zielony
pokrój
kulisty

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.