Milin Amerykański "FLAMENCO" - szybko rosnące pnącze

Kod Produktu: Doniczka P11
Dostępność: 0
mpnDoniczka P11274
19,99 zł

Milin amerykański "Flamenco"

Niezwykła roślina charakteryzująca się ciekawym pokrojem oraz przepiękną krwisto-czerwoną barwą.

Milin amerykański "Flamenco" -

Pnącze z trąbkami. Jego zaletą jest intensywny przyrost wynoszący do 200 cm rocznie. Latem pokrywa się masą pomarańczowo - czerwonych, uroczych kwiatów w kształcie trąbek o długości około 7 cm i średnicy 3 - 5 cm, które następnie przekształcają się w owoce w kształcie długich, zwisających strąków.

Przepiękny krzew w Twoim ogrodzie

Wegetację zaczyna późną wiosną, stosunkowo późno w stosunku do innych roślin, dzięki czemu udaje mu się uniknąć uszkodzeń spowodowanych wiosennymi przymrozkami. Intensywny wzrost rozpoczyna na początku maja, kwitnie od lipca do września. Jesienią liście żółkną i opadają.Wymaga stanowiska nasłonecznionego.Ma małe wymagania glebowe.

Milin amerykański "Flamenco" - zastosowanie w ogrodzie

Liście naprzeciwległe, pierzasto rozłożone. Najlepiej wyeksponować je przy różnego rodzaju podporach ogrodowych; altanach, pergolach, drabinkach, murach, płotach, ścianach, drzewach. Młode rośliny wymagają podwiązywania.Może być również stosowany jako roślina okrywowa. Najładniej kwitnie rosnąc w miejscach dobrze nasłonecznionych i osłoniętych od wiatru. Splatając ze sobą 3 miliny można uformować z malownicze, niskopienne drzewko.

Nazwa łacińska: Campsis Radicans Flamenco

Wysokość: 600 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Jesień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
kolor kwiatu
czerwony
Ocena 
2020-01-28

Po 2 latach stwierdzam, że dobrym wyborem było kupienie tej sadzonki. Mocny system korzeniowy, przyjeła się bez problemów.

Ocena 
2018-03-08

Bardzo podoba mi się jego barwa, poczekamy zoabczymy

Ocena 
2018-03-08

Bardzo podoba mi się jego barwa, poczekamy zoabczymy

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.