Magnolia brooklińska 'Yellow Bird' - sadzonka 120-140 cm

Kod Produktu: Doniczka C2/3
Dostępność: 92
99,00 PLN

Magnolia brooklńska Yellow Bird

Odmiana siostrzana "Yellow River", aczkolwiek nieco mniejsza, dorastająca do 5 metrów wysokości.

Magnolia Satisfaction - pachnąca odmiana

Magnolia brooklińska 'Yellow Bird' Średniej wielkości drzewo dorastające do 5 metrów wysokości, posiada piramidalny pokrój oraz zwartą korone. Liście żywozielone, błyszczące, jesienią przebarwiające się na żółty odcień. Żółte kwiaty bardzo gęsto wiją się na pędach. Jest to odmiana podobna do odmiany "Yellow River" aczkolwiek jest nieco niższa.

Magnolia – wysadzanie i uprawa

Należy ją sadzić w miejscach słonecznych lub pół cienistych, ale osłoniętych od wiatru. Gleba powinna być próchnicza i wilgotna o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie. Podlewanie częste aczkolwiek nie obfite zapewni nam idealne warunki do wzrostu magnolii. Młode sadzonki należy na zimę obsypać kopczykiem z kory albo z trocin, aby zabezpieczyć drzewko przed przemarznięciem.

Magnolia Yellow Bird - gdzie sadzić?

Magnolie ze względu na swoje wdzięku znajdą zastosowanie w prawie w każdym miejscu od parków poprzez ogrody tematyczne, do zwykłych ogrodów przydomowych.

Więcej o magnoliach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia brooklynensis Yellow Bird.

Wysokość: 500 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: nie wymaga
wysokość docelowa
powyżej 200 cm
Tagi:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.