Magnolia Soulangea 'Ricky'

Kod Produktu: C2 (2 litry)
Dostępność: 0
39,00 PLN

Magnolia Ricky

Magnolia to drzewo lub krzew, który każdy z nas widział lub o nich słyszał. W krajach Ameryki Północnej oraz Południowej zasłynęły jako rośliny ozdobne ze względu na piękne kwiaty, najczęściej przybierające różne odcienie różu. Magnolia 'Ricki' powstała z połączenia  Magnolii „Nigra” oraz Magnolii gwiaździstej „Rosea”.

Magnolia - egzotyczny akcent

Magnolie uważane są za jedne z najpiękniejszych. Magnolia 'Ricki' to jedna z później kwitnących odmian, ale równie efektowna. Dorasta od około 2 do 3 metrów wysokości. Robi wrażenie niezwykle delikatnej, ale w naszym klimacie czuje się dobrze i ładnie rośnie.  Jej przepięknie purpurowe kwiaty na zewnątrz i ciemno-różowe w środku pojawiają się w maju obsypując obficie całe drzewko sprawiając że nikt nie jest wstanie przejść obok tej odmiany obojętnie. 

Magnolia  - pielęgnacja

Należy ją sadzić w miejscach słonecznych lub pół cienistych, ale osłoniętych od wiatru. Gleba powinna być próchnicza i wilgotna o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie. Podlewanie częste aczkolwiek nie obfite zapewni nam idealne warunki do wzrostu magnolii. Młode sadzonki należy na zimę obsypać kopczykiem z kory albo z trocin, aby zabezpieczyć drzewko przed przemarznięciem.

Magnolia - stanowisko

Magnolia wprowadza egzotyczny klimat do ogrodu. Mimo swego delikatnego wyglądu dobrze czuje się w naszym klimacie. Zaleca się jej w miejscach wyeksponowanych aczkolwiek osłoniętych od wiatru.

Więcej odmian magnolii w naszym sklepie znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia Soulangea Ricky .

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, lekko kwaśna
Odczyn gleby: ph 5,6-6,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 200 cm
rozstaw
100-200cm
stanowisko
półcień, słoneczne
gleba
lekka, przepuszczalna

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.