Magnolia pośrednia "Alba Superba"

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2450
29,00 zł

Magnolia Alba Superba

Biało-różowa o największych, spotykanych u  magnolii kwiatach, osiągających nawet 15cm.

Magnolia Alba Superba - ogromne kwiatostany

Magnolia Alba Superba to małe drzewko lub duży krzew osiągający nawet 5 metrów wysokości i nieco mniejszej szerokości.. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja jeszcze przed pojawieniem się liści. Kwiaty wyglądem przypominają wyglądem tulipany i przepięknie zdobią drzewko. Są białe, a u nasady lekko różowe. Cechą charakterystyczną odmiany "Alba Superba" są jej kwiaty, które należą do jednych z największych z magnolii.

Magnolia – wysadzanie i uprawa

Podlewanie częste aczkolwiek nie obfite zapewni nam idealne warunki do wzrostu magnolii. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych lub pół cienistych, ale osłoniętych od wiatru. Gleba powinna być próchnicza i wilgotna o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie. Zaleca się obsypywanie młodych roślin korą okresie zimowym, aby uchronić je przed przemarznięciem.

Magnolia - zastosowanie

Magnolie to rośliny uwielbiane przez sympatyków ogrodnictwa. Są roślinami pożądanymi w prawie każdym ogrodzie. Szczególnie pięknie prezentować się będą w ogrodach tematycznych lub zwykłych przydomowych.

Więcej o magnoliach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia Alba Superba.

Wysokość: 500 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.