Magnolia Liliflora "Nigra"

Kod Produktu: Doniczka C3 (3 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (3 litry)416
19,90 zł

Magnolia Purpurowa Nigra

Magnolia to drzewo lub krzew znany i rozpoznawany przez ludzi na całym świecie. W krajach Ameryki Północnej oraz Południowej zasłynęły jako rośliny ozdobne ze względu na piękne kwiaty, najczęściej przybierające różne odcienie różu.

Magnolia purpurowa - opis rośliny

Magnolia Liliflora Nigra to niezwyklę piękny krzew dorastający do 3 - 4 metrów wysokości. Jej przepięknie mocno purpurowe kwiaty pojawiają się w maju obsypując bardzo obficie całe drzewko. Należy ją sadzić w miejscach słonecznych lub półcienistych, ale osłoniętych od wiatru. Gleba powinna być próchnicza i wilgotna o lekko kwaśnym lub obojętnym odczynie. Młode sadzonki należy na zimę obsypać kopczykiem z kory albo z trocin, aby zabezpieczyć drzewko przed przemarznięciem.

Magnolia - pielęgnacja i wysadzanie

Magnolia krzewiasta nie wymaga cięcia. Magnolie nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany magnoliom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu

Magnolia Liliflora - jakie stanowisko?

Sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. Gdy zakwitnie będziemy mieć pewność że przyciągnie uwagę i zachwyci każdego.

Nazwa łacińska : Magnolia Liliflora Nigra .

 

Wysokość: 400 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-03-15

dzisiaj odebrałem przesyłkę, fachowo zapakowaną i zabezpieczoną. Sadzonka zdrowe. Idę posadzić do ogródka i czekam na oszałamiający efekt :)

Ocena 
2016-03-14

Polecam!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.