Magnolia ,,Lennei Alba"

Kod Produktu: Doniczka C3 (2-3 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (2-3 litry)909
29,00 zł

Magnolia Lennei Alba

Siostrzana odmiana "Lennei" aczkolwiek o kremowych kwiatach. Magnolia Lennei Alba jedna z najobficiej i najdłużej kwitnących odmian.

Magnolia Sunrise - nowa odmiana

Magnolia ,,Lennei Alba" to niewielkie drzewko osiągające zaledwie 300 cm wysokości. Najatrakcyjniej wygląda wiosną na przełomie kwietnia i maja kiedy to jeszcze przed pojawieniem się liści, obsypuje się przepięknymi kwiatami. Magnolia ta kwitnie wyjątkowo długo i obficie. Ostatnie kwiaty można na niej spotkać jeszcze w czerwcu kiedy to krzew jest już w pełni ulistniony. Swym kształtem przypominają tulipana, w kolorze bieli.

Magnolia – wysadzanie i uprawa

Magnolie nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany magnoliom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Magnolia - gdzie najlepiej wysadzać?

Sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. Gdy zakwitnie będziemy mieć pewność że przyciągnie uwagę i zachwyci każdego.

Więcej o magnoliach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia Lennei Alba.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
powyżej 3 m
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2019-09-27

Jestem zachwycona sadzonką. Nie spodziewałam się aż tak dużej sadzonki

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.