Magnolia ,,Lennei"

Kod Produktu: Doniczka C3 (2-3 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (2-3 litry)910
29,00 zł

Magnolia Lennei

Odmiana Lennei to siostrzana odmiany "Lennei Alba", która bardzo długo i obficie kwitnie, obsypując się mnóstwem ciemnoróżowych kwiatów

Magnolia Sunrise - nowa odmiana

Magnolia ,,Lennei" to niewielkie drzewko lub krzew osiągajace zaledwie 300 cm wysokości. Najpiękniej prezentuje się podczas kwitnienia, czyli wiosną ,wtedy to jeszcze przed pojawieniem się liści, obsypuje się przepięknymi różowymi kwiatami. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest to że kwitnie stosunkowo długo oraz obficie. Ostatnie kwiaty można na niej spotkać jeszcze w czerwcu kiedy to jest ulistniony. Kwiaty do złudzenia przypominają tulipany.

Magnolia – wysadzanie i uprawa

Magnolie nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany magnoliom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Magnolia - gdzie najlepiej wysadzać?

Sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. Gdy zakwitnie będziemy mieć pewność że przyciągnie uwagę i zachwyci każdego.

Więcej o magnoliach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia Lennei .

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2019-09-27

Roślina kupiona razem z odmianą Alba. Przepięknie się razem prezentują.POLECAM!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.