Magnolia ,,George Henry Kern"

Kod Produktu: Doniczka C3 (2-3 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (2-3 litry)996
29,00 zł

Magnolia George Henry Kern

Odmiana "George Henry Kern", która bardzo długo i obficie kwitnie, obsypując się mnóstwem biało-różowych kwiatów.

Magnolia George Henry kern - nowa odmiana

Magnolia ,,George Henry Kern" to niewielkie drzewko lub krzew osiągające zaledwie 300 cm wysokości. Najpiękniej prezentuje się podczas kwitnienia, czyli wiosną ,wtedy to jeszcze przed pojawieniem się liści, obsypuje się przepięknymi różowymi kwiatami. Cechą charakterystyczną tej odmiany jest to że kwitnie stosunkowo długo oraz obficie. Ostatnie kwiaty można na niej spotkać jeszcze w czerwcu kiedy to jest ulistniony. Kwiaty do złudzenia przypominają tulipany.

Magnolia – wysadzanie i uprawa

Magnolie nawozimy w momencie jak młode listki pojawią się na krzewie. Nawożenie wykonujemy od marca do końca lipca. Pamiętajmy, o tym że nawóz podawany magnoliom powinien być zrównoważony o podobnych proporcjach potasu, fosforu oraz azotu.

Magnolia - gdzie najlepiej wysadzać?

Sadzimy ją w najbardziej reprezentacyjnych miejscach ogrodu. Gdy zakwitnie będziemy mieć pewność że przyciągnie uwagę i zachwyci każdego.

Więcej o magnoliach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Magnolia George Henry Kern.

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
powyżej 3 m
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
różowy

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.