LAUROWIŚNIA - NA ŻYWOPŁOT

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,6 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (0,6 litra)1072
14,99 zł

LAUROWIŚNIA

Laurowiśnia pochodzi z Bałkanów i Bliskiego Wchodu. Odmiana dostępna w tej ofercie znana jest z naprawdę dużych liści.

LAUROWIŚNIA CAUCASICA - opis

Laurowiśnia wschodnia Caucasica – to wyjątkowy zimozielony krzew który w odpowiednich warunkach potrafi osiągnąć nawet około 350 cm wysokości i nieco ponad 150 cm szerokości. Roślina o zwartym zwartym, smukłym pokroju, u której sztywne pędy mocno się rozgałęziają. Posiada duże, piękne i błyszczące jasnozielone liście o lekko jajowatym kształcie. Laurowiśnia wschodnia caucasica kwitnie od kwietnia do maja obsypując się mnóstwem małych białych kwiatów. Laurowiśnie możemy posadzić zarówno na stanowiskach słonecznych jak i bardziej zacienionych. Roślina w szczególności polecana na żywopłot ze względu na swój zwarty i gęsty

Laurowiśnia - przycinanie

Berberys lubi przycinanie, aczkolwiek w przypadku bagatelle nie jest to konieczne. Barberys ten ma naturalną zdolność do kształtowania się w kulę nawet bez cięcia.

LAUROWIŚNIA

Laurowiśnie jak większość roślin wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. Przygotowujemy dołek o głębokości 30 cm. Wsypujemy glebę po czym wyjmujemy bryłę korzeniową z donicy i wysadzamy ją do gleby. Następnie obficie podlewamy, tak żeby ziemia znajdująca się dookoła donicy oberwała się i otuliła cały korzeń.

Nazwa łacińska: Prunus laurocerasus

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
nie zrzuca liści na zimię
kolor kwiatu
wielobarwny

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.