Lagerstroemia Ind. "Red Imperator"

Kod Produktu: doniczka 1,5 litrowa
Dostępność: 0
mpndoniczka 1,5 litrowa269
12,50 zł

Najdłużej kwitnący krzew świata.Wyjątkowo efektowny krzew kwitnący aż 120 dni w roku. Ogromne, wiechowate kwiaty osiągające 20 cm długości w intensywnym, różowo - czerwonym kolorze. Osiąga maksymalnie 4 m wysokości i podobną średnicę.Pochodzi ze Wschodnich Indii i Chin.

Jest szeroko uprawiana w klimacie tropikalnym i subtropikalnym. W Polsce może być uprawiana w gruncie jedynie na zachodzie oraz na wybrzeżu Bałtyku. Nawet w tych miejscach zalecana jest dodatkowa ochrona przed mrozem.

Idealna do uprawy w pojemnikach, na tarasach, balkonach, do nasadzeń w zacisznych miejscach ogrodu.

Na zimę rośliny rosnące w gruncie należy okryć, a uprawiane w pojemniku przenieść do widnego pomieszczenia w temperaturze od 0 do 10 stopni Celsjusza. Poza koniecznością zabezpieczenia przed silnym mrozem jest rośliną łatwą w uprawie. Mrozoodporna do -18 stopni Celsjusza.

Starsze egzemplarze kwitną około 120 dni w roku. Kwitną nawet bardzo młode sadzonki. Nie trzeba kilku lat, aby doczekać się kwiatów.

Zimą należy ją przyciąć, gdyż stymuluje to wzrost nowych pędów i silniejsze kwitnienie. Jest rośliną dobrze znoszącą przycinanie i dlatego można ją swobodnie formować
w bonsai.

Preferuje stanowiska słoenczne, gleby żyzne, w miarę wilgotne.

 

Nazwa łacińska: Lagerstroemia Indica Red Imperator

 

 

 

Wysokość: 400 cm
Rozstaw: ok. 400 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna
Odczyn gleby: ph 5.0-6.5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: - 18°C
Zapach: brak
Cięcie: formujące

 

 

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2018-03-08

Imponujance drzewo

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.