Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 10,00 zł - 19,00 zł

wysokość docelowa

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kolor kwiatu

kolor kwiatu

kwitnienie

kwitnienie

dodatkowe

dodatkowe

Krzewuszki

Rodzaj roślin wieloletnich z rodziny przewiertniowatych. Należy do niego 11 gatunków. Występują w stanie dzikim we wschodniej Azji: głównie w Japonii, Chinach i Mandżurii. Łacińska nazwa rodzajowa upamiętnia niemieckiego botanika i chemika Christiana Ehrenfrieda von Weigela (1746-1838). Gatunkiem typowym jest Weigela japonica Thunb. Są to wyprostowane krzewy 1-5 m o wysokości. Liście naprzeciwległe, opadające na zimę, piłkowane, 5-15 cm długie. Krzewuszka ma kwiaty o 2-4 cm długości, obupłciowe, pięciokrotne, duże, wyrastające pojedynczo w pachwinach liści lub zebrane po kilka. Barwy kwiatów od białej lub kremowożółtej do czerwonej lub purpurowej.

Krzewuszki

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Aktywne filtry

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.