Krzewuszka Cudowna "Nana Purpurea"

Kod Produktu: doniczka P9 (9x9cm)
Dostępność: 0
9,90 PLN

Krzewuszka cudowna Nana Purpurea

Weigele to jedne z najładniejszych krzewów kwitnących. Cenione sa ze względu na okazałe, barwne kwiaty i obfite kwitnienie.

Krzewuszka cudowna - opis rośliny

Krzewuszka "Nana Purpurea" to jedna z najpiękniejszych odmian spośród wszystkich krzewuszek. Jest odmianą dorastającą do 100 cm wysokości wysokości. Cechą charakterystyczną jest niespotykane wybarwienie. Rosnąc na wystawie słonecznej liście krzewuszki przyjmują czarno-bordową barwę, która zdobi krzew nawet w okresie poza kwitnieniem. Kwitnie od czerwca do września rodząc tysiące różowych kwiatuszków. Jeżeli chcemy żeby kwitnienie się powtarzało należy usunąć przekwitnięte kwiaty....a pojawią się nowe.

Krzewuszka cudowna - pielęgnacja i wysadzanie

Nie mamy czasy na podlewanie... Krzewuszka Nana Purpurea z pewnością nie jest roślina wymagającą. Wysadzając ją w terenie o małej zasobności wodnej możemy być spokojni o jej egzystencję. Nie istotne jest dla niej także stanowisko, w pełnym słońcu będzie równie urodziwa jak również na stanowiskach bardziej ocienionych.

Krzewuszka - gdzie sadzić?

Krzewuszkę zakupioną w donicy, w naszym sklepie internetowym możemy wysadzać o dowolnym czasie. W zasadzie o każdej porze za wyjątkiem zimy. Nie musimy szukać gleb wyjątkowo zasobnych w próchnicę. Ziemia uniwersalna w zupełności wystarczy. Pamiętajmy o tym żeby po wysadzeniu ją solidnie podlać, tak żeby nie powstawały żadne wolne przestrzenie w bryle korzeniowej.

Nazwa łacińska : Weigela Florida Nana Purpurea .

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Tagi:

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.