Krzewuszka Cudowna Candida

Kod Produktu: DONICZKA C1.5
Dostępność: 0
mpnDONICZKA C1.5422
12,99 zł

Krzewuszka cudowna Candida

Roślina, która nie wymaga opieki... Jeżeli szukamy krzewu bezobsługowego, odpornego na niekorzystne warunki bytowe to z pewnością krzewuszka cudowna Candida powinna się znaleźć w centrum naszej uwagi. Cała rodzina Krzewuszek (Weigela) liczy kilkanaście różnokolorowych odmian. Są wśród nich rośliny o zabarwieniu: białym (Weigela Candida) różowym (np, krzewuszka rumba) oraz czerwonym (Krzewuszka cudowna Red Princess). Krzewuszki są także zróżnicowane ze względu na kolor liścia, który przyjmuje barwy zielone lub czarno-purpurowe oraz na docelową wysokość..

Krzewuszka cudowna Candida - dlaczego właśnie ona?

Krzewuszka Candida jest krzewem dorastającym do 150 cm wysokości oraz podobnej szerokości. Charakteryzuje się obfitym kwitnienie, które obserwujemy w miesiącach letnich. Biały kwiat pojawia się na krzewie już pod koniec czerwca i przy odpowiedniej opiece zdobi roślinę do września.

Krzewuszka cudowna Tango - jak się nią zajmować?

Krzewuszkę przycinamy wczesną wiosną po ustaniu przymrozków. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu. Pamiętajmy, jeżeli chcemy cieszyć się kwitnieniem do jesieni należy usuwać przekwitnięte kwiaty i wytworzone nasiona.

Krzewuszka cudowna - jakie lubi środowisko?

Pamiętajmy o tym, żeby krzew powtarzał kwitnienie należy wycinać przekwitnięte owocnie, które przyjmują postać strąków. Dlaczego Krzewuszka Candida jest wyjątkowa? Możemy ja wysadzić wszędzie i w niemal każdych warunkach. Nie wymaga częstego podlewania, dobrze znosi przejściowe susze. Jeżeli mamy działkę, którą odwiedzamy naprawdę okazjonalnie to krzewuszka Candida sprawdzi się lepiej niż większość krzewów..

Nazwa łacińska: Weigela florida "Candida".

 

 

 

 

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
biały
Ocena 
2019-07-18

Moja pierwsza sadzonka w tym sklepie i na pewno nie ostatnia.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.