Klon tatarski Ginnala

klon tatarski ginnala sadzonki
  • czerwony klon tatarski Ginnala
  • klon tatarski ginnala sadzonki
Kod Produktu: DONICZKA C2
Dostępność: 0
mpnDONICZKA C2607
14,49 zł

Klon Tatarski Ginnala

Klon tatarski - ognisty krzew

Klon tatarski "Ginnala" (acer tataricum ginnala) jest szerokim, nisko ugałęzionym drzewem o nieregularnej koronie. Jego jajowate liście, latem są koloru ciemnozielonego, a jesienią przebarwiają się na piękny szkarłatnoczerwony kolor. Klon kwitnie na przełomie maja i czerwca, a jego pachnące kwiaty są zebrane w krótkie, wyprostowane wiechy. Następnie na drzewie zawiązują się charakterystyczne owoce, które dojrzewają na przełomie września i października i pozostają na pędach czasami nawet do wiosny. Wymagania glebowe ma bardzo skromne, ale źle znosi stanowiska zacienione. Jest odporny na niskie temperatury.

Klon tatarski - pielęgnacja

Dobrze znosi cięcie i formowanie. Roślina stosunkowo łatwa w uprawie. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, jednak ceni sobie gleby wilgotne, a nawet podmokłe. Jest w pełni odporny na mrozy, a także na suszę. Najładniej przebarwia się rosnąc w słonecznym miejscu. Najefektowniej wygląda jesienią.

Klon tatarski Ginnala - zastosowanie klonu

Szczególnie dekoracyjny ze względu na piękne, wachlarzowate, powcinane liście, bardzo zmienne. Wiosną są koloru jasnej czerwieni, następnie przybierają kolor zieleni, zaś jesienią przepięknie przebarwiają się na jaskrawo-czerwony kolor.

Nazwa łacińska : Acer tataricum Ginnala

Wysokość: 700 cm
Rozstaw: 300 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2020-01-28

Zdrowa sadzonka. Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.