Klon palmowy purpurowy "ATROPURPUREUM" - CZERWONY

Kod Produktu: Donica C2
Dostępność: 50
mpnDonica C2376
32,00 zł

Klon palmowy Atropurpureum - Japoński  rarytas

Klon palmowy Atropurpureum (Acer palmatum Atropurpureum) należy do najpiękniejszych i najbardziej pożądanych roślin na świecie. Jego urodzie nie sposób się oprzeć. Niektórzy uważają, że warto mieć ogród tylko po to, by posadzić w nim klon palmowy. 

Klon palmowy Atropurpureum - doskonały wybór

Nie może go zabraknąć w ogrodzie urządzanym w stylu japońskim. Ma formę dużego krzewu lub małego, malowniczego, orientalnego drzewka z parasolowatą koroną. Osiąga od 2 do 3 m wysokości. Szczególnie dekoracyjny ze względu na piękne, wachlarzowate, powcinane liście, bardzo zmienne. Wiosną są koloru jasnej czerwieni, następnie ciemnieją do purpury, zaś jesienią przepięknie przebarwiają się na jaskrawo-czerwony kolor. W cieniu szybko zielenieją, dlatego najlepszym stanowiskiem będzie pełne słońce. Pędy boczne powykręcane w różnych kierunkach, co nadaje tej roślinie uroku w stylu bonsai. Jednoroczne pędy są delikatne, cienkie, czerwonawe, lub zielone.

Klon palmowy purpurowy - pielęgnacja

Wymaga osłoniętego stanowiska - słonecznego, a także wilgotnej, przepuszczalnej, lekko kwaśnej gleby. Powinien być posadzony tak, aby prezentował się ładnie i jednocześnie nie był narażony na silne wiatry i palące słońce. Klony zakupione w naszej szkółce roślin możemy wysadzać praktycznie cały rok za wyjątkiem zimy. Wykopujemy dołek na głębokość ok. 30 cm wsypujemy kwaśną ziemię ok. 4,5-5 Ph i wysadzamy roślinę pamiętając o solidnym podlaniu.

Klon palmowy - zastosowanie

Klon palmowy sprawdzi się także jako roślina pojemnikowa. Czerwone wybarwienie oraz powolny wzrost czyni go jedną z najczęściej wysadzanych roślin na przydomowych tarasach

Nazwa łacińska: Acer palmatum Atropurpureum

 

 

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 200 cm
Stanowisko: słoneczne/półcień
Gleba: żyzna
Odczyn gleby: ph 5.0-6.0
Podlewanie: częste
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

 

 

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
Powyżej 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
Ocena 
2017-11-09

Sadzonki profesjonalnie zapakowane. Co do stanu sadzonki, wszystko zgodne z opisem.<br /> Najlepszy sklep z sadzonkami.

Ocena 
2016-01-20

Sadzonki dotarły w bardzo dobrym stanie, szybko oraz porządnie zabezpieczone. Polecam serdecznie!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.