Kalina japońska "TOMENTOSUM"

Kod Produktu: Doniczka p9 (0,6 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka p9 (0,6 litra)464
9,90 zł

Kalina Japońska Tomentosum

Cudowna odmiana kaliny o dużych kwiatach.

Kalina - opis

Kalina japońska "Tomentosum" to krzew dorastający do 2 metrów wysokości. Cechą charakterystyczną jest są ogromne śnieżnobiałe kwiaty w kształcie pomponów. Podczas kwitnienia krzew obsypuję się setkami kwiatów, tworząc niezwykłą kompozycję. Warto dodać, że Kalina jest bardzo łatwa w uprawie i mało wymagająca. Preferuję stanowiska półcieniste, gleby wilgotne, najlepiej próchniczne. Jest to jeden z nielicznych, tak pięknie i obficie kwitnących krzewów ozdobnych, dekoracyjny również jesienią ze względu na szkarłatną barwę liści. Kwiaty u starszych okazów osiągają nawet 20 cm. Idealnie sprawdzi się w towarzystwie Hortensji "Annabelle" i innych odmian Kalin, które są dostępne na naszych aukcjach.

Kalina - pielęgnacja

Kalinę koralową przycinamy wiosną po ustaniu przymrozków. Cięcie ma na celu pobudzenie poszczególnych pędów do rozkrzewienia i zagęszczenia sadzonki.

Kalina - zastosowanie

Mamy pewność że Kalina "Tomentosum" znajdzie zastosowanie w każdym, nawet najbardziej wymagającym ogrodzie. Sadzona jest we wszelkiej maści, parkach, ogrodach.Warto dodać że pięknie prezentuje się uprawiana w grupach w sąsiedztwie Hortensji lub Jaśminowca i pojedynczo Często można ją spotkać w ogrodach wiejskich.

Wysokość: 250 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
powyżej 3 m
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.