Judaszowiec Kanadyjski

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 99
19,90 PLN

Judaszowiec kanadyjski

Judaszowiec to pochodząca z Kanady roślina o przepięknym zabarwieniu kwiatów

Judaszowiec Kanadyjski- opis

Judaszowiec kanadyjski jest niewielkim drzewkiem dorastającym do 5 metrów wysokości. kwitnie w kwietniu, w okresie kwitnienia magnolii na głęboki różowy kolor. Początkowo pojawiają się kwiaty, które rodzą się bezpośrednio z kory. Po dwóch tygodniach od rozpoczęcia kwitnienia na drzewie pojawiają się sercowate liście, które poza niesamowitymi kwiatami są główną ozdobą rośliny. Judaszowiec jest tolerancyjny w stosunku do większości gleb, wysadzamy go w uniwersalną glebą i cieszymy się jej pięknem. Judaszowiec kanadyjski jest najbardziej mrozoodporną odmianą ze wszystkich judaszowców. Młode sadzonki zaleca się okryć agrowłókniną. Judaszowiec jest roślina w pełni bezobsługową.

Uprawa i przycinanie

Preferuje stanowiska półcieniste. Na stanowisku mocno nasłonecznionym będzie wymagała codziennego obfitego podlewania. Kwiaty są dekoracyjne również po przekwitnięciu, doskonałe na suche bukiety. Pozostawione na krzewie zdobią go również zimą. Liście nieduże, szorstkie, ostro zakończone.

Hortensja bukietowa - gdzie go wysadzać?

Judaszowca podobnie jak większość roślin wysadzamy w temperaturach +5 do +25 st. C. Pamiętajmy żeby w okresie żaru słonecznego wysadzać ją porą wieczorową lub wczesno poranną. Przygotowujemy dołek o głębokości ok 30 cm wsypujemy uniwersalną glebę pH 5,5-6,5. Wyjmujemy bryłę korzeniową z donicy i wysadzamy ją do gleby. Następnie obficie podlewamy, tak żeby ziemia znajdująca się dookoła donicy oberwała się i otuliła cały korzeń.

Wysokość: 500 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
Ocena 
Tomek G 2019-10-04

Rośnie już kilka lat. naprawde polecam ten sklep<br />

Ocena 
Ania B 2019-10-04

Paczka doszła cała i zdrowa :)

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.