Jaśminowiec "Albatre"

Kod Produktu: DONICZKA P9 9X9
Dostępność: 0
mpnDONICZKA P9 9X9559
0,00 zł

Jaśminowiec "Albatre" (Philadelphus "Albatre") to niezbyt wysoki krzew o drobnych, zielonych liściach. Osiąga wysokość 120cm i taką sama szerkość. Kwitnie bardzo obficie w czerwcu i lipcu, a jego przepiękne, drobniutkie, białe kwiaty ślicznie pachną. Świetnie nadaje się do tworzenia barwnych kompozycji z innymi krzewami, ale równie dobrze prezentuje się solo. Wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej o obojętnym odczynie. Co kilka lat warto radykalnie przyciąć krzew zaraz po przekwitnięciu. Jest całkowicie mrozoodporny.

 

Wysokość: 120 cm
Rozstaw: 120 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: każdy
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność:  pełna
Zapach: tak
Cięcie: formujące
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
biały

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.