Filtruj według

Cena

Cena

  • 0,00 zł - 6,00 zł

wysokość docelowa

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

Rozstaw (Szerokość rośliny)

odczyn gleby

odczyn gleby

kolor kwiatu

kolor kwiatu

kwitnienie

kwitnienie

dodatkowe

dodatkowe

Irgi

Irga jest krzewem z rodziny różowatych. Na świecie znanych jest około 50 gatunków tej rośliny, jednak w naszym kraju dostępnych jest około 4 gatunki. Dzięki krzyżowaniu się poszczególnych gatunków stale powstają nowe odmiany różniące się kolorystyką oraz kwiatami.

Można wyszczególnić 4 gatunki dziko rosnącej Irgi w naszym kraju:
- irga błyszcząca
- irga kutnerowata
- irga czarna
- irga pospolita

Jest bardzo popularnym krzewem dzięki małym wymaganiom odnośnie do podłoża i pielęgnacji. Świetnie nadaje się do bardzo dużych ogrodów oraz mniejszych przydomowych ogródków. Aby nasza roślina rozwijała się prawidłowo, powinna zostać posadzona na dobrze nasłonecznionym stanowisku. Irga praktycznie przez cały rok upiększa ogród. Dzięki pięknym zielonym liściom, które na wiosnę wzbogacone są o wiele białych kwiatów, a jesienią pojawiają się na niej piękne czerwone owoce. Jest to mało wymagająca roślina, która idealna jest na początek swojej przygody z ogrodnictwem.


 

Irgi

Jest 8 produktów.

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Aktywne filtry

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.