Hortensja ogrodowa "SOEUR THERESE"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
0,00 PLN

Hortensja ogrodowa Soeur Therese

Cenna odmiana hortensji ogrodowej

Hortensja ogrodowa - krzew ozdobny

Hortensja ogrodowa "Soeur Therese" to jedna z wielu hortensji, które posiadają ogromne walory dekoracyjne w postacie ząbkowanych ogromnych białych kwiatach. Kwitnie od połowy czerwca aż do późnej jesieni. Warto dodać, że pod koniec kwitnienia płatki kwiatostanów lekko różowieją. Odmiana jest wręcz idealna do uprawy pojemnikowej.

Hortensja ogrodowa – pielęgnacja

Hortensje ogrodowe to szlachetne rośliny o dość specyficznych wymaganiach odnośnie gleby oraz stanowiska. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna o kwaśnym lub lekko kwaśnym odczynie. Hortensje ogrodowe kwitną na pędach zawiązanych w ubiegłym roku.

Hortensja ogrodowa - zastosowanie

Hortensje zaleca się sadzić w miejscach wyeksponowanych. Odmiana Soeur Therese idealnie nadaje się do uprawy pojemnikowej.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea macrophylla Soeur Therese

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 120 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.