Hortensja ogrodowa "Princess Diana"

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2966
17,99 zł

Hortensja ogrodowa Princess Diana

Barwna odmiana o wielobarwnych kwiatostanach.

Hortensja ogrodowa - barwny krzew

Hortensja ogrodowa "Princess Diana" to wyjątkowa odmiana hortensji o dosyć specyficznym kształcie kwiatów. Sama hortensja dorasta do około 100 m wysokości i nieco mniejszej szerokości. Szczególny urok tej pięknej odmiany można podziwiać w lipcu i sierpniu kiedy to na roślina obsypana jest podwójnymi kwiatostanami w kształcie gwiazdek! Jest to roślina idealna dla każdego ogrodu - małego czy dużego. Obecnie nie ma chyba ogrodu, w którym nie królowała by ta odmiana lub inna hortensja.

Hortensja ogrodowa – pielęgnacja i uprawa

Tą odmianę hortensji należy sadzić w miejscach nasłonecznionych albo w półcieniu, w miejscach nie narażonych na silny wiatr. Roślina należy do mrozoodpornych, jednakże warto okryć ją na zimę delikatną tkaniną, z uwagi na pąki, które pojawiają się latem.

Hortensja ogrodowa - zastosowanie

Hortensja ogrodowa Masja nadaje się do wyeksponowania na tle jednolitej powierzchni i zarówno pojedynczo jak i w grupie tworzy wyjątkową ozdobę - większe grupy najlepiej prezentują się na tle niewysokich iglaków. Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj... Nazwa łacińska : Hydrangea macrophylla Princess Diana

Wysokość: 150 cm
Rozstaw:

80 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: nie
Cięcie: wiosna

 

wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
do 50 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
czerwony
Ocena 
2020-01-28

Wszystko w najlepszym porządku. Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.