Hortensja ogrodowa "PEPPERMINT" - Sadzonka 3-letnia

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2209
18,90 zł

Hortensja ogrodowa Peppermint (łac.: Hydrangea macrophylla Peppermint) to przepiękny krzew, osiagąjący nawet do 1 metra. Kwitnie na tegorocznych, oraz na zeszłorocznych pędach, od czerwca do października. Jeśli jest posadzona w odkwaszonej glebie jej duże, płaskie kwiatostany są w kolorze różowym, natomiast jeśli będzie posadzona w glebie kwaśnej, kwiaty wybarwią się na delikatny, błękitny kolor.

Wymaga stanowiska słonecznego, ponieważ w pełnym słońcu lepiej kwitnie. Idealnie nadaje się do ogrodów i przydomowych ogródków, ale równie efektownie prezentuje się w donicy.

 

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne
Gleba: żyzna, próchnicza
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosną, przekwitnięte pędy
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2016-07-11

Piękna hortensja !!!!

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.