Hortensja ogrodowa 'FOREVER'

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2837
19,00 zł

Hortensja ogrodowa Forever (łac.: Hydrangea macrophylla Forever) to przepiękny krzew ozdobny, mogący osiągnąć wysokość 1 metra. Kwitnie na tegorocznych pędach, od czerwca do września. Jeśli jest posadzona w odkwaszonej glebie jej duże, płaskie kwiatostany są w kolorze różowym, natomiast jeśli będzie posadzona w glebie kwaśnej, kwiaty wybarwią się na delikatny, błękitny kolor.

Generalnie jest krzewem dosyć łatwym w uprawie. Wymaga stanowiska lekko zacienionego, ponieważ w pełnym słońcu słabiej kwitnie. Do jej uprawy potrzebna jest gleba próchnicza i lekko kwaśna. Doskonale nadaje się do ogrodów i przydomowych ogródków, ale równie efektownie prezentuje się w donicy postawionej na balkonie czy tarasie.

W naszym sklepie znajdą Państwo także odmianę o różowym zabarwieniu pod nazwą hortensja ogrodowa Romance

Wysokość: 100 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: półcień, słoneczne
Gleba: żyzna, próchnicza
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: okrywać na zimę
Zapach: brak
Cięcie: wiosną, przekwitnięte pędy
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
odczyn gleby
kwaśny

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.