Hortensja bukietowa "Mont Blanc"

  • -20%
- 20%
Kod Produktu: Doniczka C3
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3937
29,00 zł
23,20 zł

Hortensja bukietowa Mont Blanc

Zupełna nowość z dobrze znanej serii "Magical"

Hortensja bukietowa - śnieżnobiała piękność

Hortensja bukietowa Mont Blanc to jedna z najnowszych odmian stworzonych na potrzeby serii "Magical", która cieszy się bardzo dużą popularnością wśród ogrodników. Osiąga nawet do 150 cm wysokości i nieco mniejszej szerokości. Kwiaty białe pojawiające się na krzewie od lipca do aż do późnej jesienii.

Hortensja BUKIETOWA – pielęgnacja i uprawa

Hortensje to rośliny o dosyć małych wymaganiach. Należy zapewnić im zaledwie lekko kwaśną lub kwaśną glebę oraz stanowisko słoneczne bądz półcieniste, aczkolwiek osłonięte od wiatrów.

Hortensja bukietowa - zastosowanie

Hortensje najlepiej prezentują się na miejscach wyeksponowanych, gdzie każdy gość będzie mógł podziwiaj jej walory dekoracyjne. Zaleca się sadzenie ich w licznych grupach, w sąsiedztwie innych hortensji bądz iglaków czy też bylin.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea paniculata Mont Blanc

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 4,5-5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
kwaśny
odczyn gleby
każdy
Ocena 
2019-09-06

Kupiłam ta hortensję na wiosnę, teraz jeszcze dokupiłam. Żadna z moich hortensji nie ma takiej mocnej bieli jak montblanc.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.