Hortensja bukietowa "Mega Mindy" - 2 letnia

Kod Produktu: DONICA P11
Dostępność: 49
mpnDONICA P11989
16,90 zł

Hortensja bukietowa Mega Mindy

Hortensja bukietowa z serii Mega to wyjątkowa pięknośc o malinowych kwiatach.

Hortensja bukietowa - w pełni mrozoodporna i zawsze zakwitnie….

Hortensja bukietowa Mega Mindy to dosyć nowa odmiana dorastająca docelowo do 170 centymetrów wysokości i około 100 centymetrów szerokości, o zwartym, wyprostowanym pokroju. Kwiatostany na młodych pędach w kształcie podłużnego, ostro zakończonego stożka, długości około 30 centymetrów. Początkowo białe, z upływem czasu różowieją, a następnie stają się ciemnoczerwone. Kwitnienie trwa od lipca do września. Kwitnie na młodych pędach, wymaga cięcia wiosną. Kwiaty wydzielają słodki, miodowy zapach. Dodatkowym elementem dekoracyjnym są liście, które jesienią przybierają barwy czerwieni i brązu.

Hortensja bukietowa do donic i do małych ogrodów…

Ze względu na niewielkie gabaryty krzew znajdzie zastosowanie także w małych ogrodach, na skarpach, w miejscach gdzie mamy niewiele miejsca. Jest bardzo dobrą propozycją do wysadzania pojemnikowego na balkonach czy tarasach. Hortensja bukietowa charakteryzuje się pewna cechą, która jest bardzo pożądana wśród miłośników ogrodów a mianowicie zawsze zakwita. Hortensje bukietowe kwitną na pąkach tegorocznych. Nie musimy zwracać bacznej uwagi na termin przycinania. Obojętnie czy to będzie jesień czy wiosna kwiat zawsze się pojawi.

Hortensja bukietowa - uprawa i zastosowanie

Krzew sprawdzi się w ogrodach przydomowych oraz w ogrodach tematycznych. Warto sadzić go w sąsiedztwie innych pierisów oraz hortensji. Nazwa łacińska: Hydrangea paniculata Mega Mindy

Więcej informacji o hortensjach znajdziesz tutaj

Wysokość: 170 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: półcień, słoneczne
Gleba: żyzna, próchnicza
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: okrywać na zimę
Zapach: brak
Cięcie: wiosną, przekwitnięte pędy
wysokość docelowa
od 151 do 200 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
każdy
stanowisko
słoneczne/półcień
kwitnienie
Wiosna
dodatkowe
zrzuca liście na zimę
kolor kwiatu
różowy
Ocena 
2020-01-28

Piękne malinowe kwiaty.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.