Hortensja bukietowa 'LITTLE LIME' - Sadzonka 3-letnia

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 81
mpnDoniczka C2992
24,00 zł

Hortensja bukietowa Little Lime

Miniaturowa następczyni hortensji bukietowej "Limelight" o przepięknym kolorowym kwiecie.

Hortensja bukietowa Little Lime - opis

Odmiana "Little Lime" to następczyni Hortensji "Limelight". Cechą charakterystyczną tej odmiany jest jej miniaturowy wzrost. Dorasta do niewiele ponad 70 cm wysokości i podobnej szerokości. Kwiaty, które pojawiają się już w lipcu, mają na początku lekko limonkową barwę, później kremowe aż do różu i utrzymują się na niej aż do zimy. Warto dodać że nieściete kwiaty będą zdobić krzew nawet zimą!

Hortensja bukietowa – uprawa i pielęgnacja

Z racji, że hortensje kwitną na pąkach zawiązanych tego samego roku. W młodych roślinach cięcie pozwala uformować roślinę (np. na drzewko) lub ją zagęścić, jeżeli ma tworzyć gęsty krzew. U starszych okazów wykonujemy przycinanie prześwietlające.

Hortensja bukietowa - gdzie wysadzać?

Hortensja bukietowa "Little Lime" to wyjątkowa, widowiskowa odmiana, która wygląda przepięknie sadzona pojedynczo, lub w sąsiedztwie innych hortensji. Kwiaty tej hortensji świetnie nadają się na kwiat cięty.

Więcej o hortensjach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Hydrangea paniculata Little Lime .

Wysokość: 70-80 cm
Rozstaw:

90 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosną
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
kwitnienie
Jesień
Ocena 
2020-01-28

Po 2 latach stwierdzam, że dobrym wyborem było kupienie tej sadzonki. Mocny system korzeniowy, przyjeła się bez problemów.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.