Hortensja bukietowa "Confetii" - Sadzonka 2-letnia

Kod Produktu: Doniczka P9 (0.5 Litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (0.5 Litra)847
12,49 zł

Hortensja bukietowa Confetti

Hortensja bukietowa Confetti jest nowością na naszym rynku. Jest odpowiedzią na częste zapytania o hortensję miniaturową, nadająca się do donic, na tarasy, taką która mimo dużych mrozów zawsze nam zakwitnie.

Hortensja bukietowa - w pełni mrozoodporna i zawsze zakwitnie….

Hortensja Confetti jest niewielką (jak na odmianę bukietową) rośliną, która maksymalnie dorasta do 100-120 cm wysokości. Dość szybko zakwita, kiedy na innych hortensjach pojawiają się zawiązki kwiatów, hortensja Confetti już cieszy w pełni rozwiniętym kwieciem. Duży dorastający do 30 cm kwiat pojawia się na roślinie już pod koniec czerwca i utrzymuje się na pędach do wczesnej jesieni. Chcąc utrzymać kwiat przez 3 miesiące musimy pamiętać o dostarczaniu wody roślinie.

Hortensja Confetti..także do donic i do małych ogrodów…

Ze względu na niewielkie gabaryty krzew znajdzie zastosowanie także w małych ogrodach, na skarpach, w miejscach gdzie mamy niewiele miejsca. Jest bardzo dobrą propozycją do wysadzania pojemnikowego na balkonach czy tarasach. Hortensja bukietowa charakteryzuje się pewna cechą, która jest bardzo pożądana wśród miłośników ogrodów a mianowicie zawsze zakwita. Hortensje bukietowe kwitną na pąkach tegorocznych. Nie musimy zwracać bacznej uwagi na termin przycinania. Obojętnie czy to będzie jesień czy wiosna kwiat zawsze się pojawi.

Hortensja bukietowa - uprawa i zastosowanie

Krzew sprawdzi się w ogrodach przydomowych oraz w ogrodach tematycznych. Warto sadzić go w sąsiedztwie innych pierisów oraz hortensji. Nazwa łacińska: Hydrangea paniculata Confetti

Więcej informacji o hortensjach znajdziesz tutaj

Wysokość: 120 cm
Rozstaw: 100 cm
Stanowisko: półcień, słoneczne
Gleba: żyzna, próchnicza
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: okrywać na zimę
Zapach: brak
Cięcie: wiosną, przekwitnięte pędy
odczyn gleby
kwaśny
Ocena 
2017-12-06

Na początku nie dawałam jej szans, ale po kilku miesiącach wygląda przepięknie.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.