Hortensja bukietowa 'Candle Light' - Sadzonka 3-letnia

Kod Produktu: Doniczka C3 (3 litry)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C3 (3 litry)902
22,00 zł

Hortensja bukietowa "Candle Light" (Hydrangea paniculata "Cande Light"). Kwitnie na wszystkich pedach od końca czerwca do września, a jej kwiaty początkowo białe przebarwiają się na kolor żółty, aby pod koniec kwitnienia przybrać leciutki złoty kolor.

Doskonale nadaje się do uprawy w przydomowych ogródkach, ale równie dobrze prezentuje się w donicy ustawionej na tarasie czy balkonie. Może także z powodzeniem pełnić funkcję rośliny okrywowej. Jej kwiaty nadają się do bukietów, zarówno żywych jak i suszonych. Wymaga gleby gliniastej lub próchniczej, o lekko kwaśnym odczynie. Jest rośliną całkowicie odporną na mróz.

Wysokość: 90-120 cm
Rozstaw:

90 cm

Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: kwaśny
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosną
wysokość docelowa
od 101 do 150 cm
odczyn gleby
kwaśny
kwitnienie
Jesień

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.