Głogownik Red Robin

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9999
12,99 zł

Głogownik Red Robin

Przepiękna odmiana głogownika o krwisto-czerwonych liściach.

Głogownik - opis rośliny

Głogownik „Red Robin” to przepiękny,zimozielony krzew lub niewielkie drzewko o eliptycznych matowych liściach. Dorasta do około 2 metrów, które osiąga po około 4-5 latach, w zależności od warunków. Młode przyrosty krzewu mają jaskrawo-czerwony kolor. Wiosną, gdy kwitnie obsypuje się drobnymi białymi kwiatami. Jesienią krzew produkuje dekoracyjne czerwone jagody. Głogownik nadaje się na żywopłot lub do nasadzeń wzdłuż ściany.Wymaga słonecznej i osłoniętej od wiatru pozycji, a w okresie zimy zabezpieczenia.

Głogownik– pielęgnacja i uprawa rośliny

Nawożenie nie jest tak bardzo konieczne, ale jeżeli chcemy wesprzeć głogownika, można go nawozić sporadycznie mieszanką składników odżywczych.

Głogownik - gdzie wysadzać?

Na żywopłoty, obwódki oraz jako pojedyncza roślina przydomowa.

Wysokość: 200cm
Rozstaw: 30 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, przepuszczalna
Odczyn gleby: ph 5.6-6.5
Podlewanie: umiarkowane
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: brak

 

Ocena 
2020-01-28

Zdrowa sadzonka w donicy P9. Polecam

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.