Filtruj według

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 19,00 zł

wysokość docelowa

wysokość docelowa

Rozstaw (Szerokość rośliny)

Rozstaw (Szerokość rośliny)

kolor kwiatu

kolor kwiatu

dodatkowe

dodatkowe

Derenie

Dereń jest krzewem z rodzaju dereniowatych, który pochodzi z umiarkowanej strefy półkuli południowej. Najpopularniejsze gatunki dereni dorastają do około 3 metrów wysokości oraz charakteryzują się doskonałą odpornością na zimno, oraz przycinanie. Dzięki tym właściwościom w ciągu ostatnich lat krzewy te stały się jednymi z najpopularniejszych krzewów ozdobnych w naszym kraju a zarazem dostepne w naszy sklepie internetowym online.

W Polsce najczęściej spotykanymi odmianami są:
- dereń biały (dereń biały elegantissima, dereń biały spaethii)
- dereń rozłogowy
- dereń jadalny
- dereń świdwa
- dereń szwedzki
- dereń kousa
- dereń kwiecisty (dereń kwiecisty rubra)
 
Dereń sadzony jest głównie ze względów estetycznych, jednak jedna z odmian, czyli dereń jadalny wytwarza smaczne owoce. Dereń sadzony jest nie tylko ze względu na kwiaty i owoce, ale także różnobarwne liście, które doskonale wyglądają w otoczeniu innych kwiatów i krzewów ozdobnych. Przed zakupem konkretnej odmiany warto zapoznać się z jej charakterystyką, gdyż niektóre gatunki dereni osiągają nawet 6 metrów rozłożystości. Idealnie nadają się do dużych i przestronnych ogrodów.

Derenie

Jest 5 produktów.

Pokazano 1-5 z 5 pozycji

Aktywne filtry

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.