Dawidia chińska "Sonoma"

Kod Produktu: C5
Dostępność: 100
79,00 PLN

Dawidia chińska Sonoma

Dawidia chińska Sonoma

Egzotyczna roślina niedostępna na Polskim rynku.

Dawidia chińska - opis rośliny

Dawidia chińska Sonoma to zwana też "drzewem chusteczkowym" egzotyczna roślina, która jest ceniona w gronie kolekcjonerów. Pochodząca z Chin roślina osiąga w warunkach europejskich około 8 metrów wysokości. Liście zielone, wiosną brązowe zaś jesienią przebarwiają się na żółto. Najważniejszym walorem dekoracyjnym rośliny są kwiatostany, które swoim pokrojem oraz barwą przypominają śnieżnobiałe chusteczki. Kwitnie na przełomie maja oraz czerwca.

Dawidia – pielęgnacja i uprawa

Dawidia jest odporna na mróz do minus 26 °C,aczkolwiek w młodości zalecane jest okrywanie na zimę.Lubi gleby żyzne, próchnicze oraz miejsca półcieniste, lekko wilgotne, stanowiska osłonięte od wiatru.

Dawidia - zastosowanie

Idealnie nada się do parków i dużych ogrodów na eksponowane, aczkolwiek zaciszne miejsca. 

Nazwa łacińska : Davidia Sonoma

Wysokość: 800 cm
Rozstaw: 130-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

8 innych produktów w tej samej kategorii:

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.

Sklep ogrodniczy, krzewy ozdobne

Gardenpark to bogato zaopatrzony sklep ogrodniczy posiadający bogatą ofertę roślin w sprzedaży. W naszym asortymencie dostępne są krzewy ozdobne, drzewa i krzewy owocowe, odmiany liściaste oraz iglaste, a także byliny i trawy. Oferowane przez nas produkty wykazują wysoką jakość oraz wytrzymałość. Dobrze znoszą rodzime warunki klimatu umiarkowanego i posiadają różne wymagania glebowe.

W naszym sklepie ogrodniczym mogą Państwo zakupić w atrakcyjnej cenie gatunki o charakterze dekoracyjnym, jak również rośliny użytkowe. Duży wybór i urozmaicona oferta pozwalają kreować architekturę zieleni w sposób odpowiadający indywidualnym preferencjom, dobierając poszczególne gatunki do stylu ogrodu oraz panujących uwarunkowań w otoczeniu.

Zapewniamy atrakcyjne ceny oraz profesjonalną wysyłkę przedmiotów u nas zakupionych.