Dawidia chińska "Sonoma"

Kod Produktu: C5
Dostępność: 0
mpnC5938
79,00 zł

Dawidia chińska Sonoma

Dawidia chińska Sonoma

Egzotyczna roślina niedostępna na Polskim rynku.

Dawidia chińska - opis rośliny

Dawidia chińska Sonoma to zwana też "drzewem chusteczkowym" egzotyczna roślina, która jest ceniona w gronie kolekcjonerów. Pochodząca z Chin roślina osiąga w warunkach europejskich około 8 metrów wysokości. Liście zielone, wiosną brązowe zaś jesienią przebarwiają się na żółto. Najważniejszym walorem dekoracyjnym rośliny są kwiatostany, które swoim pokrojem oraz barwą przypominają śnieżnobiałe chusteczki. Kwitnie na przełomie maja oraz czerwca.

Dawidia – pielęgnacja i uprawa

Dawidia jest odporna na mróz do minus 26 °C,aczkolwiek w młodości zalecane jest okrywanie na zimę.Lubi gleby żyzne, próchnicze oraz miejsca półcieniste, lekko wilgotne, stanowiska osłonięte od wiatru.

Dawidia - zastosowanie

Idealnie nada się do parków i dużych ogrodów na eksponowane, aczkolwiek zaciszne miejsca. 

Nazwa łacińska : Davidia Sonoma

Wysokość: 800 cm
Rozstaw: 130-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: formujące

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.