Budleja dawida "NANHO PURPLE"

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)854
9,00 zł

Budleja dawida Nanho Purple

Budleja Nanho Purple - egzotyczny akcent

Budleje coraz częściej są sadzone w Polskich ogrodach ze względu na swoje dosyć późne kwitnienie. Budleja dawida "Nanho Purple" jest krzewem przepięknie kwitnącym od lipca do września. Jej podłużne różowo-fioletowe kwiaty przyciągają swym intensywnym zapachem motyle oraz inne owady. Osiąga wysokość do 1,5 metra oraz podobnej szerokości. W przeciwieństwie do budleji z serii "Flutter" ta odmiana nie jest do końca mrozoodporna, dlatego wskazane jest okryć go na zimę. Wymagania glebowe ma dość skromne, ale lubi stanowiska mocno nasłonecznione.

Budleje dawida - pielęgnacja

Budleję wysadzamy do gruntu w temperaturach od +5 do + 25 st C. W ciepłe dni unikamy godzin południowych o największym natężeniu promieni słonecznych. Wykopujemy dołek o 30 cm głębokości i wysadzamy roślinę tak żeby powierzchnia ziemi w donicy była na wysokości gruntu. Po wysadzeniu podlewamy obficie wodą tak, żeby ziemia otaczająca bryłę korzeniową się oberwała.

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Nanho Purple.

Wysokość: 150 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: posiada
Cięcie: wiosna, silne cięcie
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.