Budleja "Gulliver"

24,90 zł
Brak podatku

Brak dodatkowych opłat przy płatnościach elektronicznych

Odpowiednio dobrane opakowanie gwarantujące bezpieczną dostawę

Towar świeży pakowany bezpośrednio w szkółce

Zawsze informujemy o terminie wysyłki

Rośliny wysyłane w donicach zabezpieczających korzeń przed wyschnięciem

Budleja dawida Gulliver

Budleja Gulliver - opis

Budleja DAVIDA GULLIVER, to popularny, krzew ozdoby. Swoją popularność zawdzięcza ogromnym, przewieszającym się kwiatom oraz szybkości z jaką rośnie. Budleję cechuję bardzo ciekawy, rozłożysty pokrój, dzięki czemu jej pędy zwisają pod ciężarem kwiatostanów, o jasno-fioletowej barwie, które osiągają aż 30 cm! Dorasta do około 2 metrów wysokości.. Liście budlei są ciemnozielone, jesioną opadają. Budleja należy do najchętniej uprawianych krzewów. Warto również zauważyć że jest to jeden z nielicznych krzewów, który u schyłku lata obsypany jest mnóstwem kwiatów. Warto znaleźć miejsce dla budleji w swoim ogrodzie, nie tylko ze względu na walory kolorystyczne, ale też na to, że przyciąga setki motyli.

Budleje Gulliver - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu. Cenny gatunek z uwagi na długie i późne kwitnienie

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Gulliver.

Wysokość: 200 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
Doniczka C2 (poj. 2 litry)
195 Przedmioty