Budleja "Flutterby Lavender"

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)848
9,00 zł

Budleja dawida Flatterby Levander

Budleja zwana jest również 'motylim krzewem' jest zdobywająca popularność w Europie dzięki swojemu obfitemu kwitnieniu.

Budleja Flatterby Pink - piękność

Budleja Dawida 'Flutterby Levander' to siostrzana odmiana "Flatterby Pink" z zagranicznych odmian z serii Flutterby, serii, która odznacza się długim, obfitym kwitnieniem, oraz bardzo mocnym, wyrazistym zapachem oraz wytrzymałością na spadki temperatur nawet do - 29°C. Budleje coraz częściej są sadzone w Polskich ogrodach ze względu na swoje dosyć późne kwitnienie. Odmiana Flutterby Lavender dorasta do 1,2 metra wysokości i podobną szerokość. Kwiaty mocno fioletowo-niebieskie  zebrane w długie - około 50 cm grona. Polecamy sadzenie je w okolicy innych budlei, uzyskamy w ten sposób bardzo barwną kompozycję.

Budleje dawida - pielęgnacja

Budleja doskonale nadaje się do każdego ogrodu. Wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej, a także mocno nasłonecznionego stanowiska. Ponieważ budleja nie jest krzewem w pełni mrozoodpornym należy go okrywać na zimę, ale tylko w stadium młodocianym. Krzew przycinamy wiosną. Dzięki cięciu pobudzamy roślinę do silnego rozkrzewiania się.

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Flatterby Levander.

Wysokość: 120 cm
Rozstaw: 50 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: posiada
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
powyżej 3 m

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.