Budleja dawida "FLOWER POWER" - KOLOROWA

Kod Produktu: Doniczka P9 (0,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9 (0,5 litra)415
14,90 zł

Budleja dawida Flower Power

Zupełna nowość wśród budleji. Jedyna wśród budleji odmiana o dwukolorowych kwiatach.

Budleja Flower Power - opis krzewu

Budleja Flower Power to wyjątkowa budleja o dwukolorowych liściach. Liście budlei przypominają kształtem liście wierzby, lecz są znacznie większe - długości do 30 cm i od spodu pokryte białym ,,filcem''. Ozdobą budlei są kłosowate kwiatostany przypominające wąskie wiechy lilaka. Kwiaty mają oryginalny fioletowo-pomarańczowy kolor i długość nawet do 30 cm. Krzew kwitnie od lipca do września, przyciąga mnóstwo motyli i owadów zapylających. Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Budleja  - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja Flower Power - gdzie sadzić?

Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Flower Power.

 

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna
wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
wielobarwny
Ocena 
2019-10-08

Jestem fanką budleji, ta jest moją ulubiona.

Ocena 
2018-03-07

Cudownie wygląda, piękna roślinka

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.