Budleja dawida "White Profusion" 2

Kod Produktu: Doniczka C1,5 (1,5 litra)
Dostępność: 0
mpnDoniczka C1,5 (1,5 litra)953
12,00 zł

Budleja Dawida White Profusion

Biała budleja rozjaśni ogród i przyciągnie setki motyli… Często mając przesyt różnorakich kolorów ogrodzie szukamy krzewu dostojnego, który rozjaśni nam ogród. Bardzo często proponowanym w szkółkach roślin krzewem w jasnej tonacji jest właśnie budleja White Profusion.

Budleja White Profusion - orientalny krzew w Twoim ogrodzie

Budleja jest krzewem dorastającym do 200-300 cm wysokości, oczywiście możemy wysokość trzymać w ryzach skutecznie ja przycinając. Liść długi, lancetowaty podobny jak u wierzby tylko, że lekko „owłosiony”. Kwitnie wypuszczając białe, 30 cm kwiaty.

Długo kwitnie wypuszczając setki kwiatów

Pierwsze kwiatostany pojawiają się już w czerwcu, bardzo często utrzymując się do jesieni. Budleje występują w rozmaitych barwach, białym, niebieskim, różowym, purpurowym, fioletowym. Odpowiednio je łącząc możemy uzyskać piękną kompozycję.

Nawet po zimie w pełni się regeneruje..

Pamiętajmy, że każda budleja lubi stanowisko osłonięte od przeciągów. Rośnie dobrze w każdej ziemi o Ph w granicach 5,5-6,5. Po wysadzeni należy obficie ja podlać tak, żeby cała ziemia się oberwała i oblepiła w całości korzenie. To zapobiegnie obsychaniu i przyspieszy tempo wzrostu zaraz po posadzeniu. Nazwa łacińska: Buddleia davidii White Profusion

Wysokość: 300 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.