Budleja dawida "Snow White"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9878
12,90 zł

Budleja dawida Snow White

Budleja - śnieżnobiała

Budleja "Snow White" to charakteryzująca się zwartym pokrojem odmiana budlei. Piękna nowość o niewielkich rozmiarach i pięknych białych kwiatach! Ozdobna przez cały sezon. Krzew o luźnym, kulistym pokroju oraz podłużnych srebrzysto omszonych, lancetowatych liściach i łodygach, które przywodzą na myśl wczesny mroźny poranek. Sprawiają wrażenie oszronionych. Z pewnością wyróżnia to tę odmianę spośród pozostałych.

Budleja dawida - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja dawida - stanowisko

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Więcej o berberysach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidii Snow White.

Wys. 65 cm
Rozstaw: co 80 cm
Stanowisko: słoneczne/półcień/osłonięte
Gleba: żyzna/przepuszczalna
Odczyn gleby: Ph 4,5-6,5
Podlewanie: okazjonalne
Mrozoodporność: okrywać na zimę
Zapach: tak
Cięcie: silne/wiosną
kwitnienie
Jesień
kolor kwiatu
niebieski
Ocena 
2018-03-07

Coś niesamowitego pod względem latwosci uprawy, praktycznie sama rosnie.

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.