Budleja dawida "Fascinating"

Kod Produktu: Doniczka C2
Dostępność: 0
mpnDoniczka C2971
18,90 zł

Budleja davida Fascinating - zestaw


Motyli krzew, przyciągnij do ogrody tysiące motyli… Budleja Dawida jest jednym z najdłużej kwitnących roślin w naszym klimacie. Cechuje ją bujne kwitnienie oraz niebywała cecha a mianowicie zdolność przyciągania motyli. Jeżeli słyszałeś o krzewie który przyciąga motyle…to właśnie jest budleja

Budleja trójkolorowa idealnie dopasowana kompozycja kolorów

Budleja "Fascinating" to krzew dorastający do 3 metrów wysokości. Oczywiście możemy ją dowolnie formować i przycinać ograniczając jej wysokość. Cechą charakterystyczną jest niebiesko-fioletowy kwiat, który długością dorasta do 30 - 40 cm oraz niespotykany mocnozielony liść. Kwitnie bardzo obficie, rodząc na jednym krzewie nawet kilkadziesiąt ogromnych kwiatów.

Budleja - jak się nią zajmować

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu.

Budleja davidia - idealne warunki

Kupując budleję należy zapewnić jej odpowiednie stanowisko. Nie tak bardzo istotna jest gleba jak miejsce wysadzenia. Wszystkie gatunki budleji powinny rosnąć na terenie osłoniętym od wiatru. Budleja nie lubi przeciągów, szczególnie zimą, kiedy to młode sadzonki powinniśmy okryć agrowłókniną (owijając ją w tzw. laleczkę), co pozwoli przetrwać podczas gwałtownych spadków temperatury oraz osłoni ją przed wiatrem.

Nazwa łacińska: Buddleja davidii Fascinating

więcej informacji o budleji...

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 80 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: pełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie
wysokość docelowa
od 201 do 300 cm
Rozstaw (Szerokość rośliny)
od 51 do 100 cm
odczyn gleby
każdy
kwitnienie
Wiosna
kolor kwiatu
fioletowy
Ocena 
2019-10-08

Dobrze zapakowana, podlana, polecam

Ocena 
2019-10-08

Duża oraz zdrowa sadzonka, w miare ok zapakowana. Pozdrawiam Bożena S

Napisz swoją opinię !

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.