Budleja "BORDER BEAUTY"

Kod Produktu: Doniczka P9
Dostępność: 0
mpnDoniczka P9736
0,00 zł

Budleja dawida Border Beauty

Budleja Border Beauty - opis

Budleja dawida 'Border Beauty' to krzew ozdobny o przewieszających się pędach, który dorasta do nawet 2.5 metra wysokości oraz podobnej szerokości. Kwitnienie przypada na okres od czerwca do października . Kwiaty mocno fioletowe wręcz purpurowe zebrane w dorodne . Ich intensywny przyjemny zapach przyciąga gromady motyli – stąd wzięła się nazwa ’motyli krzew’.

Budleje Border Beauty - pielęgnacja

Budleję przycinamy wczesną wiosną. Amatorzy przycinania jesiennego mogą w okresie przedzimowym pobudzić roślinę do życia, co jest niedopuszczalne. Wiosną wykonujemy cięcie, które ma na celu pobudzić roślinę do rozkrzewienie się oraz szybszego wzrostu. Cenny gatunek z uwagi na długie i późne kwitnienie

Budleja dawida - gdzie sadzić?

Budleja najładniej sadzić kilka sztuk w grupie i na trawniku, nie łączyć z innymi krzewami – czyli soliter. Można ją obsadzać bylinami o ozdobnych liściach, jak paprocie, czy funkie, gdyż gałęzie w dolnej części krzewu mają mało liści.

Więcej o budlejach znajdziesz tutaj...

Nazwa łacińska : Budleia davidi Border Beauty.

Wysokość: 250 cm
Rozstaw: 120-150 cm
Stanowisko: słoneczne, półcień
Gleba: żyzna, próchniczna
Odczyn gleby: ph 5,5
Podlewanie: obfite
Mrozoodporność: niepełna
Zapach: brak
Cięcie: wiosna, silne cięcie

Rośliny liściaste

Efektowny Berberys Thunberga, wyrazista odmiana czerwona, malownicza Hortensja Ogrodowa, urocza Krzewuszka czy Trzmielina - bogata oferta roślin liściastych daje możliwość stworzenia w przydomowej przestrzeni zielonej, wyjątkowego, naturalnego wystroju.

Rośliny owocowe

Smakowita Truskawka, cierpka Aronia, soczysta Borówka Amerykańska - szeroki asortyment roślin owocowych to odskonały sposób na zagospodarowanie przestrzeni w ogrodzie. Posiadamy w sprzedaży rozmaite drewa i krzewy wydające jadalne owoce.